Jesteś tutaj:

Pralnia chemiczna

Pralnia chemiczna przeznaczona jest w głównej mierze do prania garderoby nie nadającej się do prania w wodzie, jak np. jedwab, wełna, kaszmir itp. Technologia prania chemicznego polega na praniu wyrobów…

Alternatywne rozpuszczalniki do czyszczenia chemicznego

GreenEarth

Technologia GreenEarth to nietoksyczny dla środowiska proces czyszczenia chemicznego, który zastępuje PER płynnym silikonem. Jest to delikatny rozpuszczalnik, wytworzony z jednego z najbezpieczniejszych i najbogatszych zasobów naturalnych ziemi: krzemionki lub piasku.

Ubrania czyszczone przy użyciu GreenEarth pozostają świeże i czyste, bez charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu. GreenEarth jest bardzo delikatny dla ubrań. Można poczuć i zobaczyć wyraźną różnicę wypranej w nim garderoby. Kolory nie blakną, biel nie szarzeje ani nie żółknie, tak, jak dzieje się to w tradycyjnym czyszczeniu chemicznym przy użyciu PER-u. Tkaniny są gładkie i jedwabiste, a wełna pozostaje miękka i delikatna.

Istnieje naukowe uzasadnienie dlaczego ubrania wyprane w GreenEarth wyglądają lepiej i są przyjemniejsze w dotyku. Płynny silikon jest chemicznie obojętny, co oznacza, że nie wchodzi w reakcję chemiczną z włóknem tkaniny. Wprowadza detergent do ubrania i delikatnie unosi brud i olej. Jest również bardzo lekki i ma bardzo małe napięcie powierzchniowe, co pozwala na delikatne przenikanie przez włókna tkaniny i wypłukiwanie brudu w sposób, w jaki woda czy tetrachloroeten PER nie potrafi. Dzięki temu czyści bez ścierania i uszkadzania włókien, bez wytracania kolorów czy uszkadzania aplikacji i wykończeń garderoby. Wszystko to czyni GreenEarth bezpiecznym i skutecznym środkiem pralniczym. Koraliki, delikatna koronka, jedwab, kaszmir – z GreenEarth są bezpieczne. Silikon, w przeciwieństwie do wielu innych metod czyszczenia chemicznego, nie powoduje kurczenia się ubrań.

więcej na www.greenearthcleaning.pl

NOWOŚĆ !!! Sensene

ALKOHOL MODYFIKOWANY SENSENE™

Środek czyszczący SENSENE™ ma dużą moc rozpuszczania i w niezawodny sposób usuwa plamy z różnych tkanin. Zapobiega odbarwieniom i zachowuje żywe kolory wypranych tkanin.

SENSENE™ jest środkiem na bazie modyfikowanego alkoholu, który jest z natury biodegradowalny i ma niską toksyczność dla środowiska wodnego, a zatem stanowi ekologiczną metodę prania chemicznego. SENSENE™ jest delikatny dla tkanin i powoduje stosunkowo niewielkie gniecenie się materiału, co ułatwia prasowanie. Dzięki jego właściwościom tkaniny prane przy użyciu SENSENE™ są przyjemne w dotyku.

SENSENE™ realizuje prosty i inteligentny proces, w którym tkaniny szybciej wysychają, a cykle prania są krótsze. Ponadto proces czyszczenia wymaga mniejszej ilości energii dzięki prawidłowej destylacji, wstępne wywabianie plam można ograniczyć, wyczyszczone tkaniny mniej się gniotą co ułatwia prasowanie. Wszystko to powoduje oszczędności czasu i pieniędzy.

SENSENE™ pozostawia przyjemny i czysty zapach na wypranych tkaninach. Stabilna formuła utrzymuje czystość maszyny pralniczej, minimalizując gromadzenie się bakterii i powstawanie nieprzyjemnego zapachu. SENSENE™ można stosować w standardowych maszynach wielorozpuszczalnikowych lub węglowodorowych (tzw. klasy A III). Aby uzyskać informację, czy Twoja maszyna posiada certyfikat zgodności z SENSENE™, należy skontaktować się z producentem urządzenia.

Nowość

Alkohol modyfikowany Sensene™

Środek czyszczący SENSENE™ ma dużą moc rozpuszczania i w niezawodny sposób usuwa plamy z różnych tkanin. Zapobiega odbarwieniom i zachowuje żywe kolory wypranych tkanin.

Zobacz też