O firmie

Sovrana Polska powstała w 1998 roku w Olkuszu.

Rozpoczęliśmy swoją działalność od uruchomienia własnych pralni. Wkrótce uzyskaliśmy przedstawicielstwa zagranicznych producentów urządzeń na Polskę. Rozpoczęła się wówczas sprzedaż gotowych konceptów pralni pod klucz wraz z profesjonalnymi szkoleniami we własnych zakładach. Następnie do swojej oferty dodaliśmy sprzedaż środków chemicznych do pralni, wszelkich akcesoriów i części zamiennych do maszyn.

25 lat doświadczenia

w branży pralniczej

Sovrana jest firmą z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży pralniczej. Do chwili obecnej zaprojektowaliśmy, kompleksowo wyposażyliśmy i uruchomiliśmy blisko 1000 pralni różnych technologii na terenie całego kraju. Aktualna oferta firmy obejmuje: urządzenia, środki chemiczne i akcesoria do każdego typu pralni, zarówno wodnej jak i chemicznej, system wet cleaning, kompleksowe doradztwo, serwis maszyn i urządzeń, wypożyczenie urządzeń do pralni wodnej, montaż szatni automatycznych, uruchamianie pralni samoobsługowych SpeedQueen oraz automatyczne systemy dozowania Christeyns (dostarczamy systemy, środki chemiczne i technologie do pralni wodnych pracujących na pralnicowirówkach).

Zapewniamy swoim obecnym oraz nowym klientom cykl szkoleń branżowych w zakresie prania wodnego, technologii Wet Cleaning, czyszczenia chemicznego oraz obsługi urządzeń pralniczych.

Jeden z działów naszej firmy zajmuje się sprzedażą i montażem profesjonalnych maszyn pralniczych firmy Herbert Kannegiesser GmbH z Niemiec. Spółka od 2010 roku jest jej wyłącznym przedstawicielem tej marki na rynek polski. Dzięki tej współpracy jesteśmy partnerem największych w Polsce i na świecie pralni tunelowych, czyli pralni o największych wydajnościach, obsługujących szpitale i duże hotele.


Sovrana jest także przedstawicielem takich firm jak IPSO, Stahl, Trevil, Metalprogetti, Jumag, Biar, Surfchimica.

Realizujemy duże i ambitne

inwestycje w sektorze pralnictwa

SOVRANA POLSKA jest otwarta na innowacje

Oferujemy również alternatywne rozwiązania do czyszczenia chemicznego (m.in. Sensene), dostosowując się do potrzeb i wymagań każdego klienta.

Na chwilę obecną jesteśmy jedyną firmą w Polsce w branży pralniczej, która może spełnić wymagania każdej pralni tj. pralni chemicznej, pralni wodnej każdego rodzaju w tym przemysłowej pralni tunelowej oraz – od niedawna – także pralni samoobsługowych (ponieważ od lipca 2015 roku Sovrana jest oficjalnym dystrybutorem i opiekunem projektu pralni samoobsługowych SPEED QUEEN w Polsce). 

 14 stycznia 2016 roku została otwarta pierwsza w Polsce pralnia samoobsługowa Speed Queen. Pod koniec 2021 roku uruchomiliśmy już ponad 50 takich pralni na terenie całego kraju, liczba ta rośnie w bardzo szybkim tempie. Jesteśmy otwarci na nowości i nowe technologie, aby móc spełniać oczekiwania szybko rozwijającej się branży pralniczej w Polsce.

Zapraszamy do współpracy!

Zapisz się na nasz newsletter

Bądż z nami na bieżąco!