Jesteś tutaj:

Pralnia chemiczna

Pralnia chemiczna przeznaczona jest w głównej mierze do prania garderoby nie nadającej się do prania w wodzie, jak np. jedwab, wełna, kaszmir itp. Technologia prania chemicznego polega na praniu wyrobów…

Czyszczenie chemiczne

Technologia pralni chemicznej

Pralnia chemiczna przeznaczona jest do prania odzieży nie nadającej się do prania wodnego. Technologia zakładu opiera się na praniu wyrobów odzieżowych przy użyciu rozpuszczalnika w hermetycznym, bezwylotowym agregacie piorąco – suszącym. Jest to tzw. technologia ekologiczna, gdyż opary z maszyny nie wydostają się na zewnątrz. Opary powstające w procesie suszenia są wymrażane (przez specjalne chłodziarki), a tym samym skroplone i zwrócone do zbiorników agregatu.

Proces Prania

Czynnikiem piorącym w agregacie jeden z rozpuszczalników (czterochloroetylen, , Green Earth-płynny silikon, SENSENE- modyfikowany alkohol) oferowanych przez firmę SOVRANA.

Proces czyszczenia przebiega w hermetycznie zamkniętym agregacie. Proces prania jest całkowicie zautomatyzowany.

Perchloroetylen – najczęściej stosowany w pralni rozpuszczalnik chlorowany o bardzo wysokiej sile czyszczącej, przeznaczony do agregatów chemicznych w pralniach. Jest rozpuszczalnikiem o wysokiej czystości, niskiej lepkości oraz małym napięciu powierzchniowym, co wzmaga penetrację wgłąb włókien, pozwalając na usunięcie większości plam o charakterze organicznym. Rozpuszczalnik szybko wysycha, nie zostawiając plam ani zapachu. Jest bezpieczny w użyciu wobec tkanin i barwników powszechnie używanych w branży odzieżowej.

 

 

Nowość

Alkohol modyfikowany Sensene™

Środek czyszczący SENSENE™ ma dużą moc rozpuszczania i w niezawodny sposób usuwa plamy z różnych tkanin. Zapobiega odbarwieniom i zachowuje żywe kolory wypranych tkanin.

Zobacz też

Live Chat Software