Jesteś tutaj:

Pralnia wodna

Funkcjonowanie pralni wodnej wyróżnia się stosowaniem profesjonalnych środków chemicznych oraz odpowiednio dobranym parkiem maszynowym....

Systemy znakowania

Znakowanie identyfikacyjne odzieży przeprowadzane jest w celu późniejszego zidentyfikowania i ustalenia przynależności danej garderoby bądź przedmiotu do określonego zlecenia, a także kontroli czasu całego cyklu technologicznego danego produktu. Nowoczesna metoda znakowania polega na mechanicznym przyklejaniu do przedmiotu, za pomocą odpowiednich urządzeń, odcinka taśmy z odpowiednim numerem bądź nazwą zakładu.

Elementy systemu znakowania:

Drukarki (igłowe lub termotranferowe)– przeznaczone do drukowania na specjalnych taśmach oraz etykietach. Umożliwiają wydruk m.in kodów kreskowych wraz z towarzyszącym im opisem itp.
Zgrzewarki – Manualne lub pneumatyczne urządzenia służące do wgrzewania w odpowiedniej temperaturze oraz pod odpowiednim ciśnieniem materiałów znakujących, np. etykiet i taśm naprawczych do tekstyliów.
Znakowanie tymczasowe  – nadruk etykiet tymczasowych (lub jednorazowych) dla potrzeb znakowania np. w pralniach chemicznych lub hotelowych z jednoczesnym ich docięciem oraz wgrzaniem w materiał tekstylny, z możliwością ich późniejszego odklejenia bez żadnych oznak kleju.
Taśmy i etykiety – białe bądź kolorowe, dostępne w różnych szerokościach i wielkościach, do zadrukowania bądź z gotowym nadrukiem, do trwałego bądź tymczasowego znakowania tekstyliów w pralniach.