Jesteś tutaj:

Pralnia wodna

Funkcjonowanie pralni wodnej wyróżnia się stosowaniem profesjonalnych środków chemicznych oraz odpowiednio dobranym parkiem maszynowym....

Szafa suszarnicza

Oferta pralni przemysłowych z reguły jest skierowana do klientów instytucjonalnych: hoteli, hosteli, pensjonatów, barów i restauracji. Ważnymi klientami takich placówek są także zakłady medyczne: szpitale, sanatoria, przychodnie, laboratoria czy pogotowia. Punkty usługowe funkcjonujące w dużej skali najczęściej oferują odświeżanie wyrobów włókienniczych w wodzie z dodatkiem detergentów. Uprane w ten sposób sztuki odzieży są poddawane dalszej pielęgnacji, polegającej na suszeniu i prasowaniu. Metoda prania wodnego jest bezpieczna dla tkanin, dlatego można w ten sposób prać praktycznie każdy rodzaj odzieży.

Park maszynowy nowoczesnej pralni przemysłowej jest bardzo rozbudowany. Proces technologiczny dokonywany w takim zakładzie odbywa się przy użyciu zaawansowanego technicznie sprzętu. Efektywność prania wodnego zależy zarówno od wykorzystywanych środków chemicznych, jak i od doboru odpowiednich urządzeń. Profesjonalne maszyny pralnicze nie tylko są bardziej wydajne, lecz także o wiele bardziej wytrzymałe od tradycyjnych pralek domowych.

Użytecznym i bardzo prostym w obsłudze urządzeniem przeznaczonym do suszenia tekstyliów wykonanych z tkanin i materiałów jest szafa suszarnicza (szafa susząca). Jest to solidna konstrukcja z zaawansowanym, wielofunkcyjnym sterownikiem, pozwalająca efektywnie i bezpiecznie wysuszyć odzież poddaną praniu w wodzie z detergentami. To innowacyjny system do pielęgnacji ubrań umożliwiający szybkie i skuteczne osuszenie wypranych elementów garderoby. Szafy suszarnicze do odzieży odświeżonej w pralce przemysłowej mogą byś wyposażone w różne technologie (m.in. parową), które zmniejszają zagniecenia i usuwają z ubrań nieprzyjemne zapachy.

Szafy suszarnicze mogą być wykorzystywane nie tylko do suszenia odzieży, lecz także rzeczy o większych gabarytach (ręczników, poszewek, prześcieradeł). Można je stosować również do bielizny wielkoformatowej, która nie zmieściłaby się w zwykłej suszarce bębnowej.

Suszenie odzieży w szafie suszarniczej ma wiele zalet. Najważniejszą korzyścią jest możliwość uniknięcia splątania i skręcenia ubrań, z którym to ryzykiem musimy się liczyć używając tradycyjnej suszarki przemysłowej. Tekstylia, które w trakcie procesu suszenia są narażone na tarcie, okazują się bardziej podatne na różnego typu uszkodzenia. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste: możemy znacząco przedłużyć okres użytkowania wyrobów włókienniczych stosując w miejsce zwykłych suszarek bębnowych nowoczesne szafy suszarnicze.

Szafy suszarnicze w ofercie Sovrana

Pragnąc zapewnić naszym klientom najbardziej skuteczne rozwiązania do pralni przemysłowej postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o nowoczesne szafy suszące. Profesjonalne szafy suszarnicze najnowszej generacji są tak skonstruowane, by mogły pracować w trybie ciągłym, dlatego doskonale sprawdzą się w zakładzie działającym na dużą skalę. To urządzenia przystosowane do długotrwałej eksploatacji, dlatego ich zakup to inwestycja na wiele lat.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym.