Jesteś tutaj:

Pralnia wodna

Funkcjonowanie pralni wodnej wyróżnia się stosowaniem profesjonalnych środków chemicznych oraz odpowiednio dobranym parkiem maszynowym....

Suszarki przemysłowe

Suszarki przemysłowe służą do usunięcia z wyrobów włókienniczych pozostałości wody po praniu. Suszenie wykorzystuje wymuszony przepływ powietrza (ogrzanego w nagrzewnicach) przez bęben, w którym znajduje się wilgotna bielizna. Zimne powietrze pobierane jest z pomieszczenia, w którym znajdują się suszarki.

Cechą charakterystyczna każdej suszarki jest jej ładowność, czyli taka ilość bielizny, która może być załadowana do suszarki.

Suszarki mogą być opcjonalnie wyposażone w szereg różnych opcji. Najczęściej spotykane to:

  • Termostatyczne sterowanie wilgotnością końcową (czujnik wilgotności) – w suszarkach przemysłowych czas suszenia jest ustalany za pomocą tzw. timera. Dlatego ważne aby obsługa prawidłowo potrafiła określić czas suszenia. Błędy w oszacowaniu bywają częste i drogie. Ekonomiczniej jest zakończyć proces suszenia w chwili osiągnięcia wymaganego stopnia wyszuszenia bielizny. Właściwe wykorzystanie suszarki powinno być więc wspomagane poprzez czujnik wilgotności.
  • Schładzanie bielizny po suszeniu – „cool down” – operacja polegająca na stopniowym obniżaniu temperatury wewnątrz bębna suszarki. Zapobiega to „szokowi termicznemu” , który mógłby wpłynąć negatywnie na kostrukcję włókien, powodując np. wykurczenie tkanin
  • Rewers bębna – obroty bębna lewo – prawo – zapobiega nadmiernemu skręcaniu tkanin podczas suszenia.
Live Chat Software