Jesteś tutaj:

Pralnia wodna

Funkcjonowanie pralni wodnej wyróżnia się stosowaniem profesjonalnych środków chemicznych oraz odpowiednio dobranym parkiem maszynowym....

Magle

Zdolność przerobowa nowoczesnych pralni wodnych zależy w znacznym stopniu od wydajności prasowania płaskich wyrobów włókienniczych, które stanowią na ogół około 70% całego przerobu. W celu optymalizacji procesu prania wyrobów płaskich sortuje się bieliznę wilgotną lub podsuszoną na wielko i małoformatową. Warunek ten najczęściej prowadzi do wyodrębnienia oddzielnych zespołów prasowania, co w efekcie przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności prasowania oraz zwiększenia efektywności ekonomicznej.

Prasowalnice walcowe

Prasowanie polega na dociskaniu bielizny do gorącego, wypolerowanego walca, który może obracać się powodując przesuwanie bielizny. Docisk bielizny do walca umożliwiają taśmy filcowe (pasy), które opasają walec na możliwie najdłuższym obwodzie.

Prasowalnice nieckowe

Zasada prasowania polega na dociskaniu bielizny do gładko wypolerowanej niecki, przy pomocy walca. Walec owinięty jest najczęściej filcem lub inną okładziną). Maglowanie polega na przesuwaniu prasowanych tkanin po gładkich ściankach niecki. Ruch posuwisty nadaje bieliźnie walec dociskowy, obracający się wokół własnej osi z określoną prędkością (prędkość ta jest regulowana w zależności od rodzaju maglowanego włókna). Niecka jest podgrzewana od wewnątrz a ciepło to przekazywane jest do prasowanej bielizny.

Na wydajność procesu maglowania wpływają następujące czynniki:

  • temperatura i wielkość powierzchni prasowania
  • czas kontaktu bielizny z nagrzaną powierzchnią prasującą
  • masa powierzchniowa wyrobu włókienniczego
  • wilgotność bielizny po odwodnieniu
  • docisk walca
  • rodzaj i jakość obłożenia walców
Live Chat Software