Jesteś tutaj:

Pralnia wodna

Funkcjonowanie pralni wodnej wyróżnia się stosowaniem profesjonalnych środków chemicznych oraz odpowiednio dobranym parkiem maszynowym....

Pranie wodne

Oferujemy fachowe doradztwo w doborze odpowiedniego lokalu i urządzeń przemysłowych, sprzedaż kompletnego wyposażenia nowoczesnej pralni wodnej, montaż urządzeń, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, doradztwo i szkolenie w zakresie pralni wodnych.

Na proces technologiczny, który jest wykonywany w zakładzie pralniczym, składają się z następujące etapy:

Pranie i odwadnianie mechaniczne – podstawowa czynność całego procesu prania wodnego. Do przeprowadzania prania i odwadniania mechanicznego potrzebne są profesjonalne pralnico–wirówki przemysłowe o różnej ładowności – od kilkunastu do ponad 100 kg bielizny. Cykl prania, w zależności od rodzaju pranej bielizny, zamyka się w czasie około 40-90 minut. Profesjonalne pralnico-wirówki dostosowane są również do mechanicznego odwirowania bielizny, zastępując funkcję wykonywaną dotychczas w odrębnych urządzeniach wirujących (wirówkach). Zadaniem odwaniania jest usunięcie wilgoci z bielizny. Po prawidłowym odwadnianiu mechanicznym, w bieliźnie zostaje około 40-50 % wody w stosunku do masy bielizny w stanie suchym. Czynność ta jest wykonywana bezpośrednio po zakończeniu prania w jednym cyklu.

Suszenie – usuwanie z bielizny wody pozostałej po odwirowaniu. Przeprowadzane jest w jednej operacji z prasowaniem mechanicznym bądź w suszarkach bębnowych.

Kompletowanie – czynność kończąca cały proces technologiczny. Polega na zebraniu wszystkich sztuk w obrębie jednego zlecenia

Zobacz też