Jesteś tutaj:

Pralnia wodna

Funkcjonowanie pralni wodnej wyróżnia się stosowaniem profesjonalnych środków chemicznych oraz odpowiednio dobranym parkiem maszynowym....

Pralnia wodna

Funkcjonowanie pralni wodnej wyróżnia się stosowaniem profesjonalnych środków chemicznych oraz odpowiednio dobranym parkiem maszynowym. Wśród niezbędnych urządzeń do zastosowania w profesjonalnej pralni wodnej wyróżnić należy:

Pralnico-wirówki

Takie urządzenia zasadniczo różnią się do pralek domowych. Mają one przede wszystkim znacznie bardziej solidną konstrukcję i cechuje je dłuższa żywotność. Pralnico-wirówki w jakie wyposażone są pralnie mają ładowność od kliku do nawet kilkuset kilogramów. Wszystko zależy od profilu działania pralni i nastawienia na dzienny/miesięczny tonaż prania.

Sugerowaną opcją dodatkową w pralnico-wirówkach jest profesjonalny programator, który umożliwia modyfikacje istotnych parametrów prania (czas, temperatura, obroty wirowania, poziomy wody, ilość cykli, spust wody).

Spośród urządzeń dostępnych na rynku wybrać można te o podgrzewie elektrycznym, elektryczno-parowym bądź parowym.

Suszarki

Pralnie wodne powinny być wyposażone w suszarki. Bez względu na to czy pralnia jest nastawiona na pranie bielizny płaskiej (asortyment m.in. z hoteli, domów pomocy, przychodni czy szpitali) czy odzieży roboczej, urządzenia te są niezbędne do podsuszenia/całkowitego wysuszenia asortymentu. W tym celu, aby ułatwić określenie wilgotności resztkowej, suszarki mogą być wyposażone w profesjonalny programator pozwalający na modyfikację parametrów takich czas i temperatura oraz w czujnik wilgotności. Suszarki wyposażone są w bęben ze stali nierdzewnej, bądź galwanizowany. Dodatkowo, mają możliwość rewersu bębna, czyli lewo-prawych obrotów. Na rynku dostępne są suszarki o podgrzewie elektrycznym, gazowym i parowym.

Magle

W pralniach, gdzie znajduje się asortyment, tzw. bielizna płaska, musi znajdować się magiel. Pościel, obrusy, serwetki czy prześcieradła po wstępnym podsuszeniu są następnie maglowane, składane i wydawane do pakowania. Spośród urządzeń dostępnych na rynku dostępne są te o podgrzewie elektrycznym, gazowym i parowym.

Pakowarki do odzieży

W pralniach asortyment powinien być pakowany w worki, bądź folię aby zabezpieczyć go przed zabrudzeniami podczas transportu do klienta oraz zapewnić estetyczny wygląd wydawanego asortymentu. W pralniach gdzie głównym odbiorcą są klienci indywidualni, najlepsze zastosowanie znajdują pionowe urządzenia do pakowania w folię, natomiast tam gdzie większość asortymentu stanowi odzież robocza bądź bielizna płaska, asortyment pakowany jest za pomocą pakowarki poziomej.

Stół do prasowania

Asortyment który po procesie prania nie jest maglowany, prasowany jest na specjalnym stole do prasowania. Urządzenia takie są zazwyczaj wyposażone w funkcję nadmuchu i odciągu, co znacznie ułatwia i przyspiesza prasowanie, zapewnia pożądany efekt oraz pozwala na wykańczanie nawet najbardziej wymagającego asortymentu.

W stoły do prasowania mogą być wyposażone w specjalne, profesjonale żelazka na prowadnicy, co ułatwia posługiwanie się żelazkiem i odciążą pracę personelu ponieważ żelazka są zazwyczaj cięższe niż domowe. Ich ciężar ma również wpływ na lepszy efekt prasowania

Manekin do formowania odzieży

W pralniach gdzie znajduje się asortyment taki jak np. koszule, marynarki, garnitury, płaszcze czy pokrowce na krzesła, spotkać można manekiny do formowania asortymentu. Praca na takim urządzeniu bardzo przyspiesza oraz ułatwia pracę personelu. Wystarczy umieścić asortyment na manekinie, wybrać program dostosowany do danego asortymentu i po kilkunastu/kilkudziesięciu sekundach odzież jest gotowa do wydania klientowi, nie wymaga dodatkowego prasownia na stole.

Live Chat Software