Jesteś tutaj:

Czyszczenie chemiczne

Pralnia chemiczna przeznaczona jest w głównej mierze do prania garderoby nie nadającej się do prania w wodzie, jak np. jedwab, wełna, kaszmir itp. Technologia prania chemicznego polega na praniu wyrobów…

Jak otworzyć pralnię chemiczną

Rozwój technologiczny wpływa na każdą dziedzinę życia, w tym na czas pracy, ale również na udoskonalanie i ułatwianie życia. Dzięki tym dwóm czynnikom coraz bardziej popularne stają się pralnie chemiczne – oszczędzają cenny czas wolny, usprawniają czyszczenie trudnych materiałów i pozwalają na wygodne pranie dywanów czy tapicerek.

To wszystko sprawia, że pralnie chemiczne to pożądane obiekty w każdym większym mieście, a więc i szansa na dochodowy biznes – poniżej podpowiadamy jak z pomocą firmy Sovrana urządzić pralnię chemiczną.

  1. Kluczowa decyzja, czyli wybór odpowiedniej lokalizacji

Aby inwestycja przyniosła oczekiwane dochody, musi zyskać klientów, o których jest prościej w większych miastach. Tam, gdzie mieszkańcy mają więcej pracy i częściej decydują się na korzystanie z lokali usługowych, pralnia ma szansę dobrze prosperować. Najlepsze warunki do założenia lokalu w Polsce to zakład dedykowany ok. 10 tys. – 20 tys. potencjalnych klientów.

  1. Uzyskanie odpowiednich dokumentów i pozwoleń

Przed założeniem pralni, ale po wstępnym wyborze lokalu powinniśmy skorzystać z usług architekta, który zaplanuje rozmieszczenie maszyn. Dodatkowo pomoże on nam ocenić czy lokal nadaje się pod tego typu inwestycję. Uzyskany projekt koncepcyjny będzie zgodny z przepisami Sanepidu, służb przeciwpożarowych oraz BHP. Będzie też pomocny w uzyskaniu odpowiednich pozwoleń.

  1. Jak powinno wyglądać pomieszczenie, w którym będzie pralnia chemiczna?

Aby lokal spełniał odpowiednie warunki, a równocześnie był funkcjonalny powinien mieć powierzchnię od 50 do 70 m2. Należy również zarezerwować miejsce na toaletę, pomieszczenie socjalne oraz magazyn środków czyszczących. Ze względu na charakter użytkowania lokalu należy zadbać o właściwe zabezpieczenie ścian, a także odpowiednią moc prądu. Niezbędne jest też sprawdzenie instalacji wentylacyjnych oraz ciśnienia. Szczegółowe informacje na temat wymogów technicznych można uzyskać u ekspertów Sovrana.

  1. To, co najważniejsze, czyli wyposażenie pralni chemicznej

Agregat chemiczny: jest to podstawowy sprzęt niezbędny do otwarcia pralni. Agregat chemicznie pierze, a następnie suszy wprowadzane ubrania. Proces odbywa się bez udziału człowieka, a wszystkie środki chemiczne są odprowadzane w sposób bezpieczny dla środowiska.

Pozostałe urządzenia: pomogą świadczyć kompleksowe usługi w pralni. Stół deteszerski służy do wstępnego przygotowania odzieży i pozbycia się najtrudniejszych plam. Stoły prasowalnicze i manekiny pomogą uzyskać idealną strukturę oraz formę odzieży. Pakowarki i transportery są niezbędne w końcowym etapie czyszczenia ubrań, tuż przed wydaniem. Pomocna może być także wytwornica pary oraz specjalny system komputerowy.

Firma Sovrana oferuje całościowe wyposażenie pralni chemicznej oraz fachowe doradztwo, dzięki któremu Twoja pralnia będzie mogła zagwarantować jak najlepsze usługi.

  1. Niezbędne zakupy, czyli środki czyszczące

Mimo że otworzenie pralni chemicznej może wydawać się trudnym zadaniem, z pomocą specjalistów z firmy Sovrana proces ten na pewno zakończy się sukcesem. A potem wystarczy czekać na czysty zysk!

Zapraszamy do kontaktu.