Pranie odzieży skórzanej może odbywać się przy pomocy wody w systemie wet cleaning. Jest to alternatywny, bardziej naturalny sposób w stosunku do czyszczenia w rozpuszczalnikach. System wet cleaning pozwala na pranie w wodzie bardzo delikatnych włókien w tym odzieży skórzanej. Pralnico-wirówka wyposażona jest w Komputer Full Control, umożliwiający tworzenie własnych programów lub modyfikowanie istniejących w pełnym zakresie tj. czasu, ilości procesów prania, prędkości wirowania, temperatury prania. Podłączenie pomp dozujących do tego komputera pozwala na dokładne dozowanie środków chemicznych w procesie. Specjalny dobór środków chemicznych jest dopełnieniem skuteczności systemu wet cleaning.
Pranie odzieży skórzanej w wodzie. przynosi bardzo dobre efekty przy usuwaniu brudu, który jest ciężko usuwalny w czyszczeniu chemicznym. Szczególnie sprawdza się przy usuwaniu zabrudzeń i plam z krwi, wymiocin, wina, herbaty, kawy, lodów, jajek itp. Podczas prania w wodzie zalecane jest używanie pralnic wodnych wyposażonych m.in. w kontrolę temperatury, poziomu wody, prędkości obrotów bębna, wirowania oraz precyzyjne dozowanie środków chemicznym pompami dozującymi. Pranie skór w wodzie powoduje wielokrotnie łatwiejsze wykończenie i uszlachetnianie wyrobu po praniu ponieważ skóra w mniejszym stopniu narażona jest tutaj na utratę oryginalnej miękkości i koloru. Istnieją z kolei inne niebezpieczeństwa jak uszkodzenie materiału lub skurczenie wyrobu, jeśli temperatura wody nie jest stale kontrolowana podczas prania a podczas suszenia występuje brak kontroli temperatury i błędy w działaniu mechanicznym
Po zakończeniu prania odzież skórzana poddawana jest dalszej obróbce wykańczającej, która odbywa się w suszarce bębnowej przy zachowaniu technologii wet cleaning. Zastosowanie KOMPUTERA FULL CONTROL pozwala na ustawienie dowolnego programu suszenie w zależności od rodzaju odzieży skórzanej poddawanej temu procesowi pod względem czasu, cyklu suszenia, temperatury oraz poziomu wilgotności.
może odbywać się w komorze w kabinie do impregnacji . Czynność ta wykonywana jest za pomocą środka impregnującego dobranego do rodzaju impregnowanej skóry przy pomocy pistoletu natryskowego a odzież znajduje się na manekinie. Kabina do impregnacji jest wyposażona w wentylację wyciągową o wydajności około 5.000 m3/h. Trafiają tu niektóre skóry po impregnacji w urządzeniu.
Jest finalnym etapem wykończania odzieży skórzanej. Służy do przywrócenia odpowiedniego fasonu garderoby oraz wyprasowania podpinki. Podczas fazy nadmuchu (jest to nadmuch suchej pary dzięki zastosowaniu opcji osuszacza podawanej pary), gdy odzież jest „napompowana” odbywa się dodatkowe wygładzanie skór zamszowych za pomocą specjalnych gąbek w celu nadania tzw. „efektu dłoni” oraz kontrola jakości szwów po całym procesie.
Jest dodatkowym finalnym etapem wykończania odzieży skórzanej. Służy do doprasowywania niektórych elementów garderoby takich jak kieszenie, klapy, kołnierze, części wewnętrzne, podpinki. Odpowiednie do wszystkich gatunków skór. Przy skórach licowych stosuje się specjalne maty silikonowe.
Jest ostatnim etapem wyczyszczonej i wykończonej odzieży skórzanej na urządzeniu pakującym. Zafoliowana odzież na wieszaku gotowa jest do ekspedycji.