Czyszczenie ubrań w agregacie chemicznym odbywa się przy pomocy rozpuszczalnika (PER, GreenEarth, SENSENE). Konstrukcja agregatu i zastosowane w nim rozwiązania techniczne pozwalają na pracę w obiegu zamkniętym bez ubytków rozpuszczalnika. Odzież skórzana czyszczona w agregacie chemicznym poddawana jest następującym etapom: pranie wstępne , pranie zasadnicze, odwirowanie, suszenie, chłodzenie oraz pozbawianie zapachu rozpuszczalnika. Cykl pralnia trwa około 1-1,5 godziny.
W procesie prania używane są oleje natłuszczające podawane w różnych proporcjach w zależności od rodzaju czyszczonej odzieży, koloru oraz stopnia zabrudzenia. Umiejętne kalkulowanie ilości każdego z nich ma bardzo duży wpływ na jakość czyszczenia i natłuszczania w agregacie chemicznym. Poprawne wyczyszczenie garderoby jest podstawą do poprawnego zaimpregnowania oraz wykończenia.
Po zakończeniu czyszczenia odzież skórzana poddawana jest dalszej obróbce wykańczającej w specjalnej kabinie do impregnacji. Czynność ta wykonywana jest za pomocą środka impregnującego dobranego do rodzaju impregnowanej skóry przy pomocy pistoletu natryskowego a odzież znajduje się na manekinie. Kabina do impregnacji jest wyposażona w wentylację wyciągową o wydajności około 5.000 m/h. Trafiają tu przede wszystkim skóry licowe (gładkie) jak również niektóre skóry po impregnacji w urządzeniu Ambra, które wymagają dodatkowej impregnacji lub retuszu (przyciemnienia szwów). Skóry licowe muszą być przed impregnacją wyprasowane na prasie do prasowania. W procesie impregnacji i uszlachetniania używane są środki impregnujące i zmiękczające podawane w różnych proporcjach w zależności od rodzaju wykańczanej odzieży skórzanej.
Prasowanie na manekinie – jest finalnym etapem wykończania odzieży skórzanej. Służy do przywrócenia odpowiedniego fasonu garderoby oraz wyprasowania podpinki. Podczas fazy nadmuchu (jest to nadmuch suchej pary dzięki zastosowaniu opcji osuszacza podawanej pary), gdy odzież jest „napompowana” odbywa się dodatkowe wygładzanie skór zamszowych za pomocą specjalnych gąbek w celu nadania tzw. „efektu dłoni” oraz kontrola jakości szwów po całym procesie.
Wyczyszczona skóra licowa może zostać poddana renowacji – farbowaniu. W tym celu na całą powierzchnię zewnętrzną zostaje naniesiony za pomocą gąbki lub pistoletu natryskowego odpowiednio dobrany barwnik na bazie wody, skutecznie przebadany w zakresie krycia skór licowych i gładkich. Barwniki te zawierają spoiwa i woski, niezbędne do zapewnienia połysku i nadania skórze naturalnego wyglądu i miękkości.