Jesteś tutaj:

Pralnia chemiczna

Pralnia chemiczna przeznaczona jest w głównej mierze do prania garderoby nie nadającej się do prania w wodzie, jak np. jedwab, wełna, kaszmir itp. Technologia prania chemicznego polega na praniu wyrobów…

Wytwornice pary wodnej

Na wyposażeniu pralni przemysłowej znajdują się nie tylko urządzenia pralnicze, ale także profesjonalne maszyny prasowalnicze. Prasowanie może odbywać się na stołach i w kabinach detaszerskich czy też na manekinach formujących. Aby proces przebiegał szybko i wydajnie w czasie prasowania przemysłowego stosuje się specjalistyczne urządzenia, zwane wytwornicami pary wodnej. Prócz wyżej wymienionych urządzeń prasowalniczych, wytwornica pary współpracować może z żelazkami, pralnico-wirówkami, suszarkami.

Urządzenie pobiera wodę, która jest podgrzewana do wysokiej temperatury, a powstająca w tym procesie para wodna wykorzystana jest do prasowania. Wytwornice pary wodnej mogą być zintegrowane z innymi maszynami prasowalniczymi lub działać jako jednostka centralna. Podają one parę w cyklu ciągłym lub zmiennym. Wysoką skuteczność prasowania z użyciem wytwornicy pary zapewnia wnikanie jej w materiał, co powoduje wygładzenie, wyrównanie i wyprostowanie jego struktury.

Na analogicznej zasadzie działają wytwornice pary wykorzystywane w innych branżach, jak sklepy odzieżowe czy wzorcownie i pracownie krawieckie. Poza branżą odzieżową urządzenia zasilane parą wodną stosowane są na przykład do sterylizacji w pracowniach protetycznych czy firmach farmaceutycznych. Używane są także w domowych stacjach parowych do prasowania, chociaż są to oczywiście jednostki dużo mniejszej mocy, niż profesjonalne wytwornice parowe.


Nowość

Alkohol modyfikowany Sensene™

Środek czyszczący SENSENE™ ma dużą moc rozpuszczania i w niezawodny sposób usuwa plamy z różnych tkanin. Zapobiega odbarwieniom i zachowuje żywe kolory wypranych tkanin.

Zobacz też