Transporter

System Portabiti jest idealnym rozwiązaniem oferującym wiele praktycznych i ekonomicznych cech, które mogą być użyte z szerokim zastosowaniem: począwszy od małych pralni chemicznych, jak również w dużych pralniach przemysłowych, w szatniach, garderobach itp. Ten naprawdę nowoczesny system został stworzony na bazie doświadczeń, w połączeniu wysokiej jakości materiałów i specjalnych metod konstrukcyjnych. Unikalną cechą systemu jest możliwość przechowywania ogromnej ilości odzieży na minimalnej powierzchni, co redukuje czas, jaki przeznaczany jest na umieszczanie odzieży na transporterze. W efekcie ubrania mogą być odszukane w bardzo prosty i szybki sposób dzięki manualnemu lub automatycznemu systemowi lokowania odzieży. Posługując się wyłącznie klawiaturą operator ma możliwość wyszukania danej odzieży lub umiejscowienia jej w odpowiednim miejscu.

Transporter może być wyposażony w automatyczny system wybierania, pozwalający na wprowadzenie numeru danej pozycji odzieży, która automatycznie zostanie przetransportowana do operatora. W opcji tej istnieje również możliwość wprowadzenia kilku pozycji odzieży jednocześnie, które będą sukcesywnie transportowane do operatora jedna za drugą. Dzięki precyzyjnemu systemowi kalkulacyjnemu, transporter zawsze wybiera krótszą drogę, aby dostarczyć daną odzież. Ten rewolucyjny system cechuje duża elastyczność, rozwiązująca większość problemów związanych z powierzchnią, dotyczy to zwłaszcza pralni, które są sytuowane na małym obszarze. Dodatkowo system ma rozwiązanie dla specyficznych powierzchni, o różnych wysokościach, na których możliwe jest zainstalowanie jednego transportera na kilku poziomach, dzięki możliwości umieszczenia go na stojakach o różnych wysokościach, rosnąco lub malejąco, w zależności od wymagań pomieszczenia. Mimo, iż wysokość niektórych części transportera wydaje się być niedostępna, problem ten jest rozwiązany dzięki wyposażeniu w manualny lub automatyczny system transportowania odzieży.

Firma METALPROGETTI stworzyła nowe rewolucyjne systemy do transportu i przechowywania odzieży. Lata doświadczeń połączone z najwyższą jakością materiałów i specjalnym metodami konstrukcji gwarantują znakomitą eksploatację unikalnego, podwieszanego stalowego transportera do przechowywania odzieży. PORTABITI jest łatwy w instalacji oraz utrzymaniu. System znacznie zmniejsza wymagania przestrzenne, rozwiązuje problemy organizacyjne ze względu na moduły dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Moduły te mogą być zastosowane na jednym lub więcej poziomach. Przechowuje on setki sztuk odzieży na minimalnej powierzchni , redukuje czas znalezienia poszczególnych artykułów i, co najważniejsze, może być obsługiwany przez jedną osobę. Co więcej, osoba obsługująca (operator) nie musi odchodzić od lady, gdyż może odszukać odzież szybko i łatwo, ręcznie lub za pomocą automatycznego (komputerowo sterowanego) systemu używając klawiatury przywołując pożądany artykuł i ustawiając go we wcześniej zaprogramowanym miejscu.ej
System Portabiti jest idealnym rozwiązaniem oferującym wiele praktycznych i ekonomicznych cech, które mogą być użyte z szerokim zastosowaniem: począwszy od małych pralni chemicznych, jak również w dużych pralniach przemysłowych, w szatniach, garderobach itp.

Transportery wyprodukowane są w 2 podstawowych modelach:

  • C/70 CASELLE z przyporządkowanym numerycznie miejscem na odzież
  • C/70 CONTINUO oparty na systemie taśm bez ustalonego z góry przyporządkowania numeracji PORTABITI może być przystosowany do potrzeb indywidualnych tak aby był odpowiedni do różnych sytuacji.

Dla pralni przemysłowych możliwa jest opcja skomputeryzowana z użyciem kodów kreskowych, automatycznym przenoszeniem, sortowaniem oraz układem proponowanym przez klienta, Ten rewolucyjny system cechuje się wysoką jakością, jak również zdolnością przystosowania się, rozwiązując wiele problemów związanych z przestrzenią, w szczególności w przypadku szatni, gdzie przestrzeń jest ograniczona. Dodatkowo moduły proste lub podłogowe posiadają możliwość różnej instalacji, tak aby wieszaki na odzież obniżały się i wznosiły w kilku miejscach, co pozwala na wieszanie i sięganie odzieży na wysokości wzroku. Tak więc używanie drabin i krzeseł staje się zbędne. PORTABITI jest produktem firmy Metalprogetti, który jako jedyny posiada podwieszany, zmechanizowany system ze stalową taśmą do wieszania płaszczy klientów oraz zwracania ich w rekordowym czasie. CASELLE jest również produkowany w modelu spiralnym, który może być montowany w dwóch lub więcej poziomach, co zapewnia większą funkcjonalność i wygodę przy uwzględnieniu pracy operatora zawsze na wysokości wzroku.