Jesteś tutaj:

Pralnia chemiczna

Pralnia chemiczna przeznaczona jest w głównej mierze do prania garderoby nie nadającej się do prania w wodzie, jak np. jedwab, wełna, kaszmir itp. Technologia prania chemicznego polega na praniu wyrobów…

Manekiny do prasowania (formujące)

Jednym z obowiązkowych elementów wyposażenia każdej profesjonalnej pralni są specjalistyczne manekiny formujące. Oprócz stołów i kabin detaszerskich, agregatów piorących, pralko-suszarek, wytwornic pary czy pakowarek i transporterów, w pralni powinny znaleźć się także osobne urządzenia do prasowania. Wśród nich wymienia się przede wszystkim specjalne stoły oraz manekiny do prasowania. Pracownicy pralni chemicznych na co dzień wykorzystują wiedzę i umiejętności z zakresu obsługiwania takich urządzeń.

Do czego służą manekiny formujące?

Usługa prania – zarówno wodnego, jak i chemicznego – obejmuje nie tylko oczyszczenie odzieży z plam i zabrudzeń, lecz także jej dokładne wyprasowanie. Tradycyjnym sprzętem służącym do prasowania jest oczywiście stół do prasowania. Jednak coraz więcej pralni decyduje się na wdrożenie bardziej nowoczesnego rozwiązania, jakim są manekiny formujące. Manekin formujący, nazywany również manekinem do prasowania, używany jest w końcowym etapie procesu pralniczego. Jest on niezbędny do tego, by dostarczyć klientowi ubranie w nienagannym stanie. Przy użyciu manekinów formujących następuje wykańczanie odzieży oraz bielizny fasonowanej. Urządzenia służą przy tym do konserwacji i zabezpieczenia wyrobów włókienniczych. Dopiero gdy garderoba zostanie doprowadzona do odpowiedniego stanu, może być wydana klientowi. Naszym zdaniem manekin do prasowania jest bardzo praktycznym i wygodnym elementem wyposażenia pralni. Wygładzanie odzieży za pomocą takich manekinów odbywa się o wiele szybciej niż przy użyciu klasycznych stołów prasowalniczych. Dodatkowym atutem jest fakt, iż garderoba wyprasowana z pomocą manekina formującego zostaje odprasowana naprawdę perfekcyjnie.

Gdzie wykorzystywane są manekiny formujące?

Manekiny do prasowania są wykorzystywane w każdym typie pralni. Urządzenia mogą być używane zarówno do prasowania odzieży pranej na mokro, jak i w procesie wykańczania odzieży czyszczonej na sucho. W zależności od tego, jak duża jest pralnia, ilość manekinów formujących powinna być dostosowana zarówno do wielkości samego lokalu, jak i do liczby obsługiwanych zleceń. Manekiny formujące są wykorzystywane również w hotelarstwie i usługach typowo prasowalniczych.

Jak działają manekiny formujące?

Manekiny do prasowania należą do urządzeń specjalistycznych. Zasada funkcjonowania tego rodzaju akcesoriów pralniczych wiąże się z działaniem naprzemiennie wydmuchiwanych strumieni ciepłego i zimnego powietrza oraz zmian ciśnienia. Na początek pracownik pralni umieszcza wypraną odzież na manekinie, który z kolei znajduje się w specjalnej szafie z wytwornicą pary. Następnie zamyka się drzwi do szafy, a garderoba poddawana jest działaniu strumieni powietrza pod określonym ciśnieniem. Taki sposób umożliwia szybkie i skutecznie wygładzenie nawet najtrudniejszych zgięć materiału.

Kiedy zakupić manekin do prasowania?

Manekiny formujące powinny pojawić się w pralni już na samym początku jej funkcjonowania. Dlatego jeżeli zamierzamy uruchomić własną pralnię, zakupu manekinów do prasowania powinniśmy dokonać jak najszybciej. Umożliwi nam to sprawne i profesjonalne działanie oraz odpłaci się zadowoleniem klientów z profesjonalnie wykonanej usługi.

Gdzie kupić manekin formujący?

Z doświadczenia wiemy, że urządzenia do wyposażenia pralni chemicznej najlepiej kupować od sprawdzonego i rzetelnego sprzedawcy. Mamy wówczas nie tylko gwarancję niezawodności interesujących nas sprzętów, lecz także profesjonalną pomoc i doradztwo na etapie dokonywania wyboru.


Nowość

Alkohol modyfikowany Sensene™

Środek czyszczący SENSENE™ ma dużą moc rozpuszczania i w niezawodny sposób usuwa plamy z różnych tkanin. Zapobiega odbarwieniom i zachowuje żywe kolory wypranych tkanin.

Zobacz też