Szatnie automatyczne

Firma Sovrana Polska jest przedstawicielem włoskiego producenta transporterów obrotowych do odzieży (conveyorów) – firmy METALPROGETTI srl – światowego lidera w produkcji tego typu urządzeń. Urządzenia te znajdują coraz szersze zastosowanie nie tylko w pralniach chemicznych ale również w szatniach.

Wobec powyższego firma nasza oferuje projektowanie i sprzedaż szatni automatycznych z manualnym lub elektronicznym systemem automatycznego wyszukiwania garderoby. Celem naszym jest zawsze optymalne wykorzystanie powierzchni przewidzianej na szatnię. Dlatego też transportery przez nas montowane mogą charakteryzować się różnym kształtem (litera „I”, „L”, „U” lub inne) jak również mogą być wielopoziomowe jeśli wysokość lokalu na to pozwala.

Ponadto dostarczamy profesjonalne wieszaki ubraniowe z powłoką antypoślizgową oraz bloczki numeryczne wydawane klientom szatni.

Transportery obrotowe znajdują coraz większe zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej (Szkoły, Uczelnie Wyższe, Kina, Teatry itp.) Ze względu na bardzo dużą pojemność garderoby na stosunkowo małej powierzchni, automatyczne sterowanie oraz bardzo estetyczny wygląd zastępują one coraz częściej szatnie tradycyjne, gdzie odbywa się mozolne i długie szukanie garderoby przez szatniarzy. Projekty nowo budowanych obiektów często przewidują z góry montaż szatni automatycznych ze względu na ich walory funkcjonalne i estetyczne.

Nowoczesny system do przechowywania odzieży dla pralni

Minimalna przestrzeń, maksymalne możliwości techniczne, ekonomia i estetyka

System Portabiti jest idealnym rozwiązaniem oferującym wiele praktycznych i ekonomicznych cech, które mogą być użyte z szerokim zastosowaniem: począwszy od małych pralni chemicznych, jak również w dużych pralniach przemysłowych, w szatniach, garderobach itp. Ten naprawdę nowoczesny system został stworzony na bazie doświadczeń, w połączeniu wysokiej jakości materiałów i specjalnych metod konstrukcyjnych. Unikalną cechą systemu jest możliwość przechowywania ogromnej ilości odzieży na minimalnej powierzchni, co redukuje czas, jaki przeznaczany jest na umieszczanie odzieży na transporterze. W efekcie ubrania mogą być odszukane w bardzo prosty i szybki sposób dzięki manualnemu lub automatycznemu systemowi lokowania odzieży. Posługując się wyłącznie klawiaturą operator ma możliwość wyszukania danej odzieży lub umiejscowienia jej w odpowiednim miejscu.

System Portabiti jest łatwy w montażu i utrzymaniu. Transporter może posiadać różnorodny kształt i wielkość, dzięki czemu może być zainstalowany w każdym dogodnym miejscu.

Transporter może być wyposażony w automatyczny system wybierania, pozwalający na wprowadzenie numeru danej pozycji odzieży, która automatycznie zostanie przetransportowana do operatora. W opcji tej istnieje również możliwość wprowadzenia kilku pozycji odzieży jednocześnie, które będą sukcesywnie transportowane do operatora jedna za drugą. Dzięki precyzyjnemu systemowi kalkulacyjnemu, transporter zawsze wybiera krótszą drogę, aby dostarczyć daną odzież.

Ogromną zaletą tego systemu jest brak konieczności pozostawiania lady przez obsługę szatni, w celu wyszukania odzieży. Posługując się wyłącznie klawiaturą operator ma możliwość wyszukania danej odzieży lub umiejscowienia jej w odpowiednim miejscu.

Ten rewolucyjny system cechuje duża elastyczność, rozwiązująca większość problemów związanych z powierzchnią, dotyczy to zwłaszcza szatni, które mają być sytuowane na małym obszarze.

Dodatkowo system ma rozwiązanie dla specyficznych powierzchni, o różnych wysokościach, na których możliwe jest zainstalowanie jednego transportera na kilku poziomach, dzięki możliwości umieszczenia go na stojakach o różnych wysokościach, rosnąco lub malejąco, w zależności od wymagań pomieszczenia. Mimo, iż wysokość niektórych części transportera wydaje się być niedostępna, problem ten jest rozwiązany dzięki wyposażeniu w manualny lub automatyczny system transportowania odzieży.

System Portabiti jest projektowany indywidualnie i dostosowywany do potrzeb klienta.

Stworzyliśmy nowe rewolucyjne systemy do transportu i przechowywania odzieży. Lata doświadczeń połączone z najwyższą jakością materiałów i specjalnym metodami konstrukcji gwarantują znakomitą eksploatację unikalnego, podwieszanego stalowego transportera do przechowywania odzieży. PORTABITI jest łatwy w instalacji oraz utrzymaniu. System znacznie zmniejsza wymagania przestrzenne, rozwiązuje problemy organizacyjne ze względu na moduły dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Moduły te mogą być zastosowane na jednym lub więcej poziomach. Przechowuje on setki sztuk odzieży na minimalnej powierzchni , redukuje czas znalezienia poszczególnych artykułów i, co najważniejsze, może być obsługiwany przez jedną osobę. Co więcej, osoba obsługująca (operator) nie musi odchodzić od lady, gdyż może odszukać odzież szybko i łatwo, ręcznie lub za pomocą automatycznego (komputerowo sterowanego) systemu używając klawiatury przywołując pożądany artykuł i ustawiając go we wcześniej zaprogramowanym miejscu.

Transportery wyprodukowane są w 2 podstawowych modelach.

  • C/70 CASELLE z zaprogramowanym (ustawionym) miejscem na odzież
  • C/70 CONTINUO oparty na systemie taśm bez ustalonych z góry  ZAPROGRAMOWANYCH USTAWIEŃ

CASELLE jest również produkowany w modelu spiralnym, który może być montowany w dwóch lub więcej poziomach, co zapewnia większą funkcjonalność i wygodę przy uwzględnieniu pracy operatora zawsze na wysokości wzroku.

Tak więc podwieszany model oferuje więcej przestrzeni w miejscu pracy.
PORTABITI może być przystosowany do potrzeb indywidualnych tak aby był odpowiedni do różnych sytuacji.

Dla pralni przemysłowych możliwa jest opcja skomputeryzowana z użyciem kodów kreskowych, automatycznym przenoszeniem, sortowaniem oraz układem proponowanym przez klienta,

Ten rewolucyjny system cechuje się wysoką jakością, jak również zdolnością przystosowania się, rozwiązując wiele problemów związanych z przestrzenią, w szczególności w przypadku szatni, gdzie przestrzeń jest ograniczona.

Dodatkowo moduły proste lub podłogowe posiadają możliwość różnej instalacji, tak aby wieszaki na odzież obniżały się i wznosiły w kilku miejscach, co pozwala na wieszanie i sięganie odzieży na wysokości wzroku. Tak więc używanie drabin i krzeseł staje się zbędne.

PORTABITI jest produktem firmy Metalprogetti, który jako jedyny posiada podwieszany, zmechanizowany system ze stalową taśmą do wieszania płaszczy klientów oraz zwracania ich w rekordowym czasie. Odbywa się to za pomocą ręcznie lub elektronicznie kontrolowanej lokalizacji w celu wyeliminowania jakiegokolwiek możliwego błędu.

Komputerowy lokalizator przekazuje cyfrowej klawiaturze numer lub listę odzieży, która ma zostać zwrócona i automatycznie umieszcza odzież w zaprogramowanym punkcie zwrotu. Dużą zaletą tego systemu, poza ogromną zdolnością przystosowania się, jest to, że personel, który go obsługuje nie musi odchodzić od lady.

PORTABITI jest zaprojektowane tak aby maksymalnie przystosować się do potrzeb indywidualnych oraz starannie przemyślane, by pasować do każdego rodzaju wnętrza.