Systemy znakowania

Znakowanie identyfikacyjne odzieży przeprowadzane jest w celu późniejszego zidentyfikowania i ustalenia przynależności danej garderoby bądź przedmiotu do określonego zlecenia, a także kontroli czasu całego cyklu technologicznego danego produktu. Nowoczesna metoda znakowania polega na mechanicznym przyklejaniu do przedmiotu, za pomocą odpowiednich urządzeń, odcinka taśmy z odpowiednim numerem bądź nazwą zakładu.

Elementy systemu znakowania:

DRUKARKI (IGŁOWE LUB TERMOTRANSFEROWE)

przeznaczone do drukowania taśm oraz etykiet w gotowych formatach. Umożliwiają wydruk kodów kreskowych w dowolnym formacie wraz z towarzyszącym im opisem.

ZGRZEWARKI

Manualne lub pneumatyczne urządzenia służące do wgrzewania w odpowiedniej temperaturze oraz pod odpowiednim ciśnieniem materiałów znakujących, np. etykiet i taśm naprawczych do tekstyliów.

ZNAKOWANIE TYMCZASOWE

nadruk etykiet tymczasowych (lub jednorazowych) dla potrzeb znakowania np. w pralniach chemicznych lub hotelowych z jednoczesnym ich docięciem oraz wgrzaniem w materiał tekstylny, z możliwością ich późniejszego odklejenia bez żadnych oznak kleju.

TAŚMY I ETYKIETY

białe bądź kolorowe, dostępne w różnych szerokościach i wielkościach, do zadrukowania bądź z gotowym nadrukiem, do trwałego bądź tymczasowego znakowania tekstyliów w pralniach.