• Jesteś tutaj:

  • Strona główna
  • Profesjonalne pralki przemysłowe – nowe i używane

Profesjonalne pralki przemysłowe – nowe i używane

Oferujemy fachowe doradztwo w doborze odpowiedniego lokalu i urządzeń przemysłowych, sprzedaż kompletnego wyposażenia nowoczesnej pralni wodnej, montaż urządzeń, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, doradztwo i szkolenie w zakresie pralni wodnych.

Proces technologiczny, który jest wykonywany w zakładzie pralniczym, składa się z następujących etapów:

Znakowanie identyfikacyjne – przeprowadzane jest w celu późniejszego zidentyfikowania i ustalenia przynależności danej garderoby bądź przedmiotu do określonego zlecenia, a także kontroli czasu całego cyklu technologicznego danego produktu. Nowoczesna metoda znakowania polega na mechanicznym przyklejaniu do przedmiotu, za pomocą odpowiednich urządzeń, odcinka taśmy z odpowiednim numerem bądź nazwą zakładu.

Sortowanie bielizny – mające na celu stworzenie partii bielizny jednorodnej pod względem wymaganej metody prania. Na ogół ta czynność jest wykonywana ręcznie, przy pomocy różnych urządzeń transportujących.

Pranie mechaniczne – podstawowa czynność całego procesu prania wodnego. Do przeprowadzania prania mechanicznego potrzebne są pralnico–wirówki oraz profesjonalne pralnice przemysłowe o różnej ładowności – od kilkunastu do ponad 100 kg bielizny. Cykl prania, w zależności od rodzaju pranej bielizny, zamyka się w czasie około 40-90 minut. Profesjonalne pralki dostosowane są również do mechanicznego odwirowania bielizny, zastępując funkcję wykonywaną dotychczas w odrębnych urządzeniach wirujących (wirówkach)

Odwodnienie mechaniczne – jego zadaniem jest usunięcie wilgoci z bielizny. Po prawidłowym odwodnieniu mechanicznym, w bieliźnie zostaje około 40-50 % wody w stosunku do masy bielizny w stanie suchym. Czynność ta jest wykonywana bezpośrednio po zakończeniu prania w jednym cyklu.

Suszenie – usuwanie z bielizny wody pozostałej po odwirowaniu. Przeprowadzane jest w jednej operacji z prasowaniem mechanicznym bądź w suszarkach bębnowych.

Kompletowanie – czynność kończąca cały proces technologiczny. Polega na zebraniu wszystkich sztuk w obrębie jednego zlecenia.